Karolina Wesołowska (kapitan), Anna Andrysiak, Agnieszka Markiewicz, Marta Betka, Magdalena Malak, Paulina Brylińska, Natalia Romanowska, Dorota Buzalska, Marika Dziadosz, Marta Szatten, Monika Dolewska, Sylwia Karczmarek, Dorota Kościerska, Magdalena Wróbel

Kamila Polewany (kapitan), Karolina Olszewska, Anna Sierszulska, Anna Sitarek, Monika Romanowicz, Katarzyna Touré, Karolina Witkowska, Marta Wolnikowska, Małgorzata Mikulska, Magdalena Hołysz, Anna Majewska, Aleksandra Styga

Damian Bławat, Piotr Aładowicz, Łukasz Gotowski, Łukasz Wenderski, Aleksander Czapski, Paweł Markiewicz, Piotr Wyżykowski, Patryk Korach, Jakub Rapicki, Marek Szymański, Hubert Bilicki

DRUŻYNA CHŁOPCÓW – ROCZNIK 1986:
Bartosz Kapuściński, Bartosz Makowski, Michał Makowski, Krzysztof Skopowski, Mateusz Szulc, Damian Gajewski, Mariusz Halczuk, Marcin Wanat, Maciej Dulęba

DRUŻYNA DZIEWCZĄT – ROCZNIK 2006:
Od lewej: Agnieszka Witt, Sandra Butryn, Justyna Mikulska, Magda Bryła, trener Aba Touré, Klaudia Arent, siedzące: Izabela Pietrzak, Anna Górka, Barbara Kubica (bramkarka), Hanna Adamczak.

DRUŻYNA DZIEWCZĄT – ROCZNIK 2008:
Natalia Dahlke, Zuzia Lis, Izabela Pietrzak, Adriana Kasprzak, Patrycja Czeszejko, Lucyna Wilczewska, Katarzyna Lis, Weronika Harmanowska

Reprezentacja XV LO podczas Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży w turnieju piłki ręcznej
Od lewej stoją: Czarnowski Tomasz, Szulwic Sławomir, Rydzykowski Łukasz, Owczarek Bartosz, Przybyłowski Kamil, Sulikowski Sławomir, Niewadzisz Jacek; siedzą od lewej: trener i opiekun Aba Touré, Wilczewski Łukasz, Fik Mirosław, Biedroń Kamil, Łopaczyński Bartosz i Wyżykowski Mateusz.

Od lewej stoją: Piotr Nowakowski, Marek Waszak, Krzysztof Stawasz, Bartosz Łopaczyński, Wiktor Okrutnik; od lewej siedzą: Mirek Fik, Kamil Biedroń, trener Aba Touré, Michał Jankowski.

DRUŻYNA CHŁOPCÓW – ROCZNIK 2009:
Kamili Przybyłowski, Tomasz Napierała, Sulikowski Tomasz, Jacek Niewadzisz, Roger Misztal, Mateusz Wroblewski, Sławomir Szulwic, Marcin Miedziejko, Czarnowski Tomasz, Michał Reszel, Bartosz Łopaczyński, Łukasz Wiczewski

Brzozowska Ewelina, Mikołajczak Edyta, Ostruszka Kasia, Wargin Ola, Wargin Maja, Dobosz Paulina, Pytlarczyk Justyna, Morzyńska Karolina, Maj Monika, Pietrzak Izabela, Tokarska Julia, Chudzicka Ela

Reprezentacja XX LO MS 2009-10:
Pytlarczyk Justyna, Wargin Maja, Bandach Jagoda, Szybała Karina, Szarecka Karolina, Wargin Aleksandra, Uścinowicz Daria, Mikołajczak Edyta, Sieradzka Maja, Muszyńska Karolina.

Reprezentacja XV LO 2009-10: Bielawski Łukasz, Blok, Napierała Tomasz, Mistral Roger, Juruś, Kwiatowski Remeniusz, Wilczewski Łukasz, Wróblewski Mateusz, Mariusz, Wyrzykowski Mateusz, Reszel Michał, Miedziejko Marcin, Szulwic Sławomir, Walczak Sebastian, Wilczewski Łukasz. Trener: Aba Touré.

W dniu 13.12.2010 został rozegrany finał XIII Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt, w którym XX LO Mistrzostwa Sportowego przegrało jedną bramką ze zwyciężczyniami turnieju i zajęło III miejsce. Natomiast dziewczęta XV LO zajęły II miejsce.

W dniu 16.12.2010 r. odbył się Finał Kujawsko-Pomorskiej Licealiady Piłki Ręcznej Chłopców. Zawody odbyły się w hali III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Drużyna XV Liceum Ogólnokształcącego zajęła świetne drugie miejsce (choć była szansa na pierwsze, bo przed samym końcem nasi prowadzili 2 bramkami).

W turnieju piłki ręcznej chłopców – rocznik 1993-1995 o Mistrzostwa Bydgoszczy brało udział 11 drużyn szkolnych podzielonych na dwie grupy. Drużyna Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego wygrała wszystkie mecze grupowe i zajęła I miejsce w całym turnieju.
Skład drużyny: Marcin Chonajcki, Łukasz Bielawski, Artur Kiełczyński, Łukasz Mikuś, Bartek Tomiak, Sebastian Walczak, Marcin Blok, Michał Ciborski, Mariusz Kozłowski, Mateusz Juruś, Bartek Paradowski, Dawid Bereza, Jakub Pastuszak, Remigiusz Kwiatowski.

W roku szkolnym 2013/14 został zorganizowany turniej piłki ręcznej chłopców dla I-II klas ponadgimnazjalnych oraz gimnazjum o Mistrzostwo Bydgoszczy. W turnieju wzięło udział dwanaście szkół; drużyna ZS nr 5 zajęła II miejsce.
Skład drużyny: Grugel Tomasz, Cieślik Przemysław, Gornowicz Michał, Gołata Jan, Sarwiński Jakub, Mekka Krystian, Hentrich Karol, Mańkowski Kacper, Szerwiński Mateusz, Ossowski Jakub, Łęgowski Mikołaj, Majchrzak Mikołaj i Cierzniakowski Jakub.
Trener: Aba Toure.

Piłkarze ręczni wicemistrzami województwa w roku szkolnym 2014/15.
Skład drużyny: Emil Bielecki, Jan Gołata, Tomasz Grugel, Kacper Mańkowski, Mikołaj Łęgowski, Kamil Kisiel, Jakub Sarwiński, Krystian Mekka, Mateusz Szerwiński, Michał Gornowicz, Przemysław Cieślik, Jakub Ossowski, Łukasz Boysen i Mateusz Siwiec, trener: Aba Toure.

Drużyna dziewcząt Zespołu Szkół nr 5 zajęła 3. miejsce w Mistrzostwach Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych, w turnieju rozegranym w ramach XXIII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży, w roku szkolnym 2015/16.
Skład zespołu: Adrianna Rutkiewicz IIId, Justyna Bereza IIId, Anna Chyła IIId, Michalina Kowalska IIaMS, Oliwia Betyn Ia, Agata Gęsicka Ia, Marta Gajewska Ic, Marcelina Antosik IaMS, Paulina Gołębiewska IaMS, Zuzanna Kempa IaMS, Roksana Szałajda IaMS, Dorota Rybczyńska IIaMS, Katarzyna Racławska IaMS.
Opiekunowie: mgr Aba Toure, mgr Barbara Zglinicka-Jagos.

W dniu 15.12.2015 w Brodnicy odbył się Finał Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Drużyna Zespołu Szkół nr 5 MS zajęła III miejsce!
Skład drużyny: Kamil Kisiel IIb, Kacper Mańkowski IIIa, Mateusz Siwiec IIc, Miłosz Sitkiewicz IIc, Łukasz Boysen IIb, Jakub Makowski Ic, Emil Bielecki IIb, Marcin Knap IIb, Igor Gajkowski Ic, Jakub Ossowski IIb, Piotr Ratajczyk IIc.

W ramach drugiej ligi klas I i II o Mistrzostwo Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców XXIII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży, drużyna Zespołu Szkół nr 5 MS zajęła pierwsze miejsce w turnieju, wygrywając wszystkie mecze; udział wzięło ponad 10 szkół ponadgimnazjalnych. Mecze rozegrano od 3 do 31 marca 2016 roku.
Skład drużyny: Kamil Kisiel, Mateusz Siwiec, Łukasz Boysen, Emil Bielecki, Igor Gajkowski, Jakub Ossowski, Miłosz Sitkiewicz, Marcin Knap, Michał Sypniewski, Mateusz Kulas.

23 listopada 2016 w Gimnazjum nr 9 w Bydgoszczy odbył się turniej finałowy piłki ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Bydgoszczy. Drużyna Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego zajęła 4. miejsce.
Skład drużyny: Roksana Szałajda, Marcelina Antosik, Marta Gajewska, Michalina Kowalska, Dorota Rybczyńska, Katarzyna Rocławska, Klaudia Raszka, Maja Swakowska, Julia Nguyen, Weronika Jakubowska, Justyna Grabowska, Ada Bujak, Natalia Wodnicka.

18 listopada 2016 w Gimnazjum nr 7 w Bydgoszczy rozegrany został turniej finałowy piłki ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych o Mistrzostwo Bydgoszczy. Drużyna gimnazjalistów z naszej Szkoły zajęła 6. miejsce.
Skład drużyny: Filip Saganowski, Mateusz Stelmann, Mikołaj Wągrocki, Jakub Tymiński, Cyprian Nowak, Krzysztof Raszliński, Ryszard Czechumski, Mateusz Mieszczyński, Krzysztof Szkodziński, Wojciech Domisiewicz.
Trenerem drużyn jest Aba Toure.

Reprezentacja piłki ręcznej dziewcząt XV LO zajęła III miejsce w turnieju piłki ręcznej o Mistrzostwo Bydgoszczy w roku szkolnym 2017/18.
Skład drużyny: III ALS: Marcelina Antosik, Katarzyna Rocławska, Weronika Dygul, Roksana Szałajska; II ALS: Julia Piotrowska, Emilia Jóźwicka; II BLO: Maja Swakowska; II ALO: Natalia Wodnicka; I CLS: Agata Świątkowska, Zuzanna Piwkowska.
Trenerzy: Aba Toure i Piotr Kulpesza.

26 listopada 2014 odbył się turniej finałowy piłki ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Bydgoszczy. Drużyna Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego wywalczyła drugie miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego.
Skład drużyny wicemistrzyń Bydgoszczy:
Wiktoria Nowakowska, Sara Fifielska, Michalina Kowalska, Sandra Żmijewska, Jagoda Konefał, Ilona Madaj, Anna Chyła, Justyna Bereza.

9 stycznia 2015 w Brodnicy odbył się turniej finałowy Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. Drużyna Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego zajęła drugie miejsce.
Skład drużyny wicemistrzów województwa: Emil Bielecki, Jan Gołata, Tomasz Grugel, Kacper Mańkowski, Mikołaj Łęgowski, Kamil Kisiel, Jakub Sarwiński, Krystian Mekka, Mateusz Szerwiński, Michał Gornowicz, Przemysław Cieślik, Jakub Ossowski, Łukasz Boysen i Mateusz Siwiec.