Turniej w Łodzi

W dniach 09-11.11. 2018 r. odbył się turniej piłki ręcznej XV Memoriału Waldka Hyżego. W turnieju brała udział młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: młodszych i starszych. W grupie starszej grały: MTS Kwidzyn, Vive Kielce, UKS,, Iskra'' Bydgoszcz i gospodarz turnieju - UKS Anilana Łódź. Większość zawodników UKS,, Iskra'' Bydgoszcz to uczniowie naszej Szkoły. Graliśmy z zespołami mającymi tytuły Mistrzów Polski! Nasza drużyna pojechała po naukę i pokazała, że potrafi grać piłkę ręczną.

Najlepsi zawodnicy UKS,, Iskra'' Bydgoszcz: Artur Jarantowicz i Jakub Mądzielewski.

Trenerzy UKS,, Iskra'' Bydgoszcz: Tomasz Burliński i Aba Toure.

 

 

 


Piłka ręczna: konsultacje

Od 13 do 16.10.2018 zawodnicy z naszej szkoły brali udział w konsultacji makroregionu w zakresie piłki ręcznej. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy z Elbląga, Gdańska, Szczecina i Bydgoszczy.

Województwo Kujawsko- Pomorskie reprezentowali uczniowie naszej szkoły:

  • Bartosz Biskupski
  • Bartłomiej Ciechanowski
  • Artur Jarantowicz
  • Artur Ziemiński
  • Mikołaj Matusiak.

Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności i wysokie wyniki sprawności fizycznej w testach.

 

 


Sukces w turnieju piłki ręcznej w Kcyni

W dniu 03.05.2018 r. odbył się turniej piłki ręcznej mężczyzn z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, zorganizowany przez władze Kcyni. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: z Kcyni, Gołńczy, Koronowa, Wągrowca i Bydgoszczy. Zespół naszej Szkoły "Iskra Bydgoszcz" zajął w tym turnieju PIERWSZE MIEJSCE. Ponadto Artur Jarantowicz został najlepszym zawodnikiem.

SKŁAD DRUŻYNY: Michał Malinowski, Mateusz Trojańczyk, Patryk Jaszkowski, Bartosz Biskupski, Łukasz Grodzki, Kamil Cieślik z kl. II LO MS oraz Jakub Heigelman, Artur Ziemiński, Marcin Kania, Artur Jarantowicz z kl. I LO B MS.

Trenerzy: Tomasz Burliński i Aba Toure.

Gratulujemy!

 

 

 


Piłkarze ręczni w Cetniewie

Od 23 do 26.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konsultacji makroregionu w zakresie piłki ręcznej. W zgrupowaniu, które odbyło się w Cetniewie, uczestniczyli zawodnicy z Elbląga, Gdańska, Szczecina i Bydgoszczy.

Region Kujawsko- Pomorski reprezentowali:

  • Bartosz Biskupski
  • Bartłomiej Ciechanowski
  • Artur Jarantowicz
  • Michał Malinowski
  • Mikołaj Matusiak.

Podopieczni trenerów Aby Toure i Tomasza Burlińskiego osiągali wysokie oceny w testach sprawności fizycznej.

 

 


Gala Sportu 2017

26 lutego 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu sportowego w roku 2017 w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. Do Kinoteatru przy ul. Dwernickiego 1 w Bydgoszczy przybyli zaproszeni goście, uczniowie z rodzicami, trenerzy, nauczyciele. Powitani zostali nowi uczniowie naszej szkoły oraz nagrodzeni wyróżniający się zawodnicy pływania, Taekwondo Olimpijskiego, koszykarki i piłkarze ręczni, a także zawodnicy startujący w triathlonie.
Nagrodzeni piłkarze ręczni:

Nagrody trenerskie JUMPY 2017 otrzymali:
Kamil Cieślik, Łukasz Grodzki, Patryk Jaszkowski, Mateusz Kulas, Michał Malinowski, Jakub Mądzielewski, Mikołaj Pawliński.

Nagrody za osiągnięcia sportowe CHAMPION 2017 otrzymali:
Bartosz Biskupski, Bartłomiej Ciechanowski, Artur Jarantowicz, Mikołaj Matusiak, Mateusz Trojańczyk.

W części artystycznej obejrzeliśmy pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu Natalii Kozioł i Jędrzeja Bartkowskiego (ucznia kl. IIa 53 Gim.), pokaz wietnamskiej sztuki walki Viet Vo Dao prezentowany przez panów: Donalda Smokowskiego i Tomasza Borkowskiego oraz występ wokalny Kingi Paradowskiej (uczennicy klasy Ic XV LO). Była też loteria, na której uczniowie mogli wylosować ufundowane przez sponsorów upominki.
Muzycznie uroczystość uświetnił DJ Keta.

Sportowcom i trenerom gratujemy i życząc kolejnych sukcesów zapraszamy na Galę 2018 za rok!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Pana Łukasza Okońskiego.


<< newsów: 10 (19 KB) >>